O Mnie

     Nazywam się Rafał Kotylak, moja przygoda z fotografią zaczęła się na początku lat dziewięćdziesiątych, zaś profesjonalnie zajmuję się tym od 2005 roku. Od urodzenia mieszkam w Piechowicach i być może to różnorodność górskich krajobrazów sprawiła, że zapragnąłem utrwalać ich zmienność i wyjątkowość.

     Jednym z pierwszych tematów, które starałem się uchwycić w obiektywie była fotografia okolicznościowa i rodzinna. Oczywiście jak wielu początkujących fotografów zaczynałem od utrwalania najważniejszych momentów w mojej rodzinie i gronie przyjaciół. Od tamtych chwil minęło sporo czasu, zmienił się sprzęt i moje umiejętności, ale emocje uchwycone wtedy, do dziś pozostają niezmienne. Właśnie dlatego lubię fotografować najważniejsze wydarzenia w życiu ludzi, bo wiem, że to będzie wyjątkowa pamiątka, która pozwoli im cofnąć czas.

     Dla mnie jako fotografa nie ma nic cenniejszego niż zadowolenie klientów z mojej pracy. W realizację powierzonych mi zadań staram się włożyć całego siebie, nie uznaję półśrodków, bo nie ma czegoś takiego jak zdjęcie dobre w połowie.

     Fotografia krajobrazowa to jedna z moich ulubionych form, czemu daje wyraz współpracując ze Stowarzyszeniem Ducha Gór z Karpacza. Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat z pasjonata i amatora stałem się osobą dla której fotografia to sposób na życie. Doceniam to i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak niewielu ludzi może łączyć pracę z tym co kocha. Moje pierwsze kroki w fotografii były dość chwiejne i nierówne. Nie od razu wiedziałem, że to jest właśnie „TO”. Stało się tak za sprawą ludzi, którzy oglądali moje, wtedy jeszcze niedojrzałe prace. To właśnie emocje, które wywoływały u nich moje fotografie sprawiły, że postanowiłem zaryzykować. Czy mi się udało ? Nie mnie to oceniać , bo tak do końca nie jestem pewien co świadczy o wielkości fotografa. Ilość publikacji, wygranych konkursów, współpraca ze znanymi osobami, wywiady? Tym wszystkim mogę się pochwalić, udowadniając to informacjami zawartymi w linkach znajdujących się poniżej.

     Oprócz rodziny i fotografii moją kolejną miłością jest muzyka. To również udało mi się połączyć współpracując z wieloma zespołami z Polski jak i z zagranicy takimi jak: ACID DRINKERS, BEHEMOTH, TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE, TORTHARRY. Moje relacje z koncertów umieszczane są w branżowych pismach i magazynach, zaś moje fotografie widnieją na wielu okładkach płyt. Jestem również oficjalnym fotografem takich festiwali muzycznych jak : Brutal Assault, Obscene Extreme, Metalgate Czech Deatch Fest i Dark Fest. Na co dzień współpracuję z firmą Czarcie Kopyto

LINKI:

Jestem właścicielem strony www.kotylak.pl poświęconej fotografii krajobrazowej, muzycznej, artystycznej

Pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym w Wielkiej Brytani temat konkursu "YORKSHIRE LANDSCAPE "

"Piękno Śnieżki" materiałem miesiąca na platformie TVN 24 oraz emisja fotografii na antenie stacji

Publikacje w Książkach, Magazynach Muzycznych, Przewodnikach Turystycznych, Wywiady

Fotografia na potrzeby Branży Muzycznej

Członek Lokalnej Grupy Działania - Partnerstwo Ducha Gór

Wystawa fotograficzna online - Galeria@ w Tle - Wystawa pt. „Krajobrazy trochę stąd trochę stamtąd”

 

FOTOGRAFIA ZAJMUJE SZCZEGÓLNE MIEJSCE W MOIM ŻYCIU I MAM NADZIEJĘ, ŻE MOJE FOTOGRAFIE W ŻYCIU INNYCH.